Sander ... Jabłka słońcem malowane :)

Sander - jabłka

Pierwsze tak piękne tegoroczne jabłko w sadzie 
Sander to przede wszystkim regularność plonowania, wielkość 70-80 mm, unikalne wybarwienie jabłek, 2/3 etapowy zbiór, oraz brak opadania jabłek przez zbiorem !

Pierwsze tak piękne tegoroczne jabłko wybierane przez kupujących  
Sander to jabłka o niezapomnianym wybarwieniu owocu oraz smaku.  Jego unikalny bukiet zapachowy oraz paskowany, karminowo żółty kolor skórki pozostaje długo w pamięci kupujących !

Kwitnienie i plonowanie

W sezonie 2020 roku odmiana Sander bardzo intensywnie kwitła  (29-30 kwietnia), a wiosenne przymrozki nie spowodowały większych uszkodzeń pąków i kwiatów. Pierwsze jabłka można było zbierać od 17 sierpnia. Zbiór przeprowadzono dwuetapowo w odstępnie 7 dni. 

Dobre szkółki w Polsce

W sezonie 2020/2021 drzewka odmiany 'Sander' dostępne będę w kilkunastu szkółkach drzewek owocowych. Szczegółowe informacje o dostępności drzewek tej odmiany znajdą Państwo na podstronie szkółki...

Zrazy odmiany 'Sander'

Szkółki zainteresowane produkcją drzewek odmiany 'Sander' zapraszamy do kontaktu z AJAPPLE. Jednocześnie informujemy, że ilość dostępnych zrazów odmiany 'Sander' jest ograniczona...

Jakość drzewek jabłoni

W celu zapewnienia najwyższej jakości drzewek owocowych jabłoni odmiany 'Sander' produkowany materiał szkółkarski spełnia jednakowe standardy ilości rozgałęzień, grubości pnia jak również zdrowotności...

Ochrona prawa odmiany

Sander podlega ochronie prawnej na terytorium Polski (decyzji COBORU), oraz chroniona jest wspólnotowym wyłącznym prawem do odmiany (decyzja CPVO). Ochrona prawna dla tej odmiany upływa z dniem 31 grudnia 2047 r. i jest skuteczna na terytorium całej UE.

Aktualności

Zobaczcie jak plonowała i jak wyglądają jabłka odmiany Sander zbierane w połowie sierpnia 2020 roku. Ostatnie dni z chłodnymi nocami i ciepłym dniem pozwoliły pokazać odmianie Sadner jej wyjątkowy kolor !

Wspólnotowy urząd odmian roślin potwierdza przyznanie wspólnotowego prawa do odmiany, na mocy decyzji nr ue 54893 z dnia 06 kwietnia 2020 podjętej zgodnie z rozporządzeniem rady (we) nr 2100/94 w sprawie wspólnotowego prawa do odmian,

Pierwsze jabłko... Early Geneva, Piros, a może Sander. A dlaczego Sander ? Zapytaliśmy Jacka o jego opinię i sami przyjrzeliśmy się jak w tym roku wygląda ta odmiana jabłek na drzewach w rejonie wielkopolski.